Про необхідність догляду за знімними зубними протезами

   Зубні протези вимагають чіткого дотримання правил гігієни ротової порожнини. Догляд за зубними протезами (знімними) вкрай важливий для тривалого носіння, а також дозволить убезпечити ротову порожнину і ясна від неприємних ускладнень, таких як запалення або подразнення слизової оболонки.

догляд за зубними протезами 

   Про протезуванні зубів читайте тут.

 

    Чому догляд необхідний

   Полімеризовані пластмаси, використовувані при виготовленні знімних протезів, мають губчасту структуру і містять дрібні бульбашки газів. Перебуваючи в порожнині рота і стикаючись з частинками їжі, які часто залишаються в проміжках між «новими» зубами, пластмаса може проростати спорами мікроскопічних грибів. Виною тому мікроорганізми, проникаючі в бульбашки в структурі пластмаси і утворюють там колонії.

 

   Догляд за зубними протезами з пластмаси вимагає особливого підходу. Навіть найякісніша пластмаса без належного догляду наражається на ризик. Така ситуація призводить до ослаблення конструкції і не рідко є причиною перелому базису протеза. Протезу, який міститься в чистоті, це не загрожує. Чистий протез менше адсорбує мінеральні солі, що знаходяться в слині і приводить до утворення на протезах зубного каменю. Не варто говорити, що це призводить до погіршення гігієнічного стану - як протеза, так і порожнини рота: наростаючі зубні бляшки затримують залишки їжі, які є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів.

       

     Про імплантації зубів читайте тут.

     

     Як доглядати за знімними протезами.

   Догляд за знімними зубними протезами відбувається дещо легше, ніж за незнімними протезами. Адже такий протез можна зняти, його зручно чистити в руках під струменем води з-під крана, і з використанням самої звичайної зубної пасти. Проте, є ряд важливих правил, яких слід дотримуватися в процесі чистки, щоб гарантувати найкращий результат.

   

   Правила догляду:

• Після кожного прийому їжі знімайте і ретельно обполіскуйте протез і порожнину рота, після чого встановлюйте конструкцію на місце.
• 2 рази в день (бажано вранці і ввечері) слід чистити протез за допомогою зубної щітки і пасти, що містить велику кількість абразивного речовини, призначеного для усунення механічного нальоту на зубах. Намагайтеся використовувати тільки білі пасти: гелеві пасти, а також пасти з кольоровими смужками для цієї мети не підходять, тому що не містять частинок абразивного речовини або містять їх у меншій мірі.
• Протези, знімаючи на ніч, не слід зберігати в воді: вода є сприятливим середовищем для життєдіяльності мікроорганізмів, які можуть залишатися на протезах, незважаючи на самий ретельний догляд. Для зберігання використовуйте тільки сухі і щільно закриваються коробочки.
• Використовуйте спеціальні засоби-таблетки для чищення та дезінфекції знімних і частково знімних зубних протезів (наприклад, «PROTEFIX», «COREGA TABS», «LAKALUT DENT» і ін.). Ці препарати швидко і грунтовно очищають зубні протези без будь-яких зусиль з вашого боку, не руйнуючи матеріал, з якого виготовлена ​​конструкція, і усувають неприємні запахи.

 

   Тепер ви знаєте, як здійснити догляд за зубними протезами в домашніх умовах. Дотримуйтесь всіх рекомендацій, щоб носіння зубних протезів було комфортним. З будь-яких питань звертайтеся до наших фахівців, ми завжди раді допомогти!