Якщо Вам видалили зуб. Правила поведінки.

16.01.2017

   Після видалення зуба в утворилася порожній лунці повинен з'явитися згусток крові. Він є запорукою безболісного, успішного і швидкого загоєння. Ось чому вкрай важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікарів-стоматологів, і не допустити випадання цього згустку з лунки. Ми настійно рекомендуємо дотримуватися такої рекомендації після видалення зуба.

Їжа

після видалення зубаВажливе питання - якщо видалили зуб, коли можна їсти? Ми рекомендуємо приймати їжу не раніше, ніж через 2-3 години, після того, як відновиться чутливість оперованого ділянки. Обов'язково при жуванні будьте обережні, щадите рану. У цей день краще не курити, не вживати алкогольні напої або каву.

 

   Що робити після протезування зубів читайте тут.

 

Біль

Цілком можливо, що ви відчуєте больові відчуття після того, як пройде дію анестезії. В цьому випадку стоматолог порекомендує вам спеціальні болезаспокійливі лікарські засоби, також холодні компреси (інтервали між компресами 20 хв.).

 

Полоскання

Часті полоскання порожнини рота шкідливі для рани. Полощіть рот лише після їжі.

 

Антибіотики

Після видалення зуба в рідкісних випадках може знадобитися прийом антибіотиків. Вони призначаються виключно вашим стоматологом, самостійно приймати їх не слід. Зазвичай антибіотики застосовуються, якщо зуб був видалений при сильному запаленні, і коли існує ризик розвитку ускладнень.

 

Післяопераційний кровотеча

Якщо після видалення зуба у вас почнеться кровотеча, то слід прикласти холод до зовнішньої поверхні щоки, а стерильний тампон на рану. Далі прикусите його таким чином, щоб тампон тиснув на лунку. Якщо кровотеча не вдасться зупинити протягом 1-2 годин, то негайно зверніться до лікаря. Полоскати рот категорично забороняється.

 

Якщо у вас підвищений тиск

Якщо у вас гіпертонія, повідомте про це стоматолога. Він порекомендує регулярно вимірювати тиск і при його підвищенні приймати відповідний препарат. В іншому випадку можливий ризик розвитку кровотечі, або ж утворення гематоми. Такі наслідки можуть призвести до запаморочення і слабкість, або навіть до нагноєння, з подальшим його розкриттям.

 

Набряки

Область рани слід охолоджувати від 2 до 3 годин. Через кожні 15 хвилин потрібно робити перерву на 5 хвилин і знову накладати холод. У разі набряків дві доби не можна застосовувати теплі компреси.

 

Тампон

Рана повинна бути закрита тампоном. Утримуйте його протягом 5-10 хвилин. Ні в якому разі не приймайте грубу або гарячу їжу, не жуйте з того боку, де був видалений зуб, і не чіпайте рану. У цей день заборонені будь-які фізичні навантаження, гарячий душ або лазня.

 

Шановні пацієнти, ми пропонуємо Вашій увазі цю інформацію і сподіваємося, що вона допоможе Вам.

 

З цією статтею як прочитано