Герметизація фіссур. А що Вам відомо про цю корисної технології?

29.04.2017

  Герметизація фіссур зубів є однією з важливих процедур профілактики карієсу зубів. До методів профілактики хвороб зубів у дітей і дорослих відносяться також: індивідуальна гігієна порожнини рота, маловуглеводні харчування, професійна чистка зубів, ремінералізуюча терапія.

 

Герметизація фіссур   Профілактика хвороб зубів дозволяє попередити виникнення і розвиток карієсу зубів і захворювань слизової оболонки порожнини рота. Турбота про зуби -найважливіша складова збереження загального здоров'я людини. Догляд за зубамі- необхідна частина особистих щоденних гігієнічних процедур.

   Багато батьків не знають, що таке фісури і для чого потрібна їх герметизація. Тому розглянемо найбільш поширені запитання.

   Фіссури - це поглиблення, які знаходяться на всіх зубах, крім різців та іклів. Глибина фиссур становить від 0,25 до 3 мм.

 

   Існують такі типи будови фісур:

  • відкриті;
  • закриті;
  • каплевидні.

 

   Навіщо потрібна герметизація фісур?

 

   Герметизація фісур (синонімом буде запечатування) - це маніпуляція полягає в заливці фиссур жидкотекучим герметиком, який максимально захищає зуби від виникнення карієсу. Герметик - це, спеціально створений, рідкотекучий фотополімерний матеріал, що містить в своєму складі фтор і кальцій. Ці компоненти знижують ризик виникнення карієсу. Тому батькам необхідно розуміти, що заливка фиссур жидкотекучим, що містять кальцій, фотополімерним матеріалом- це профілактика раннього карієсу зубів. Герметизацію проводять тільки на бічних зубах, тому що тільки на їх жувальної поверхні є фісури.

 

Коли слід проводити запечатування фісур?

 

   Герметизацію слід проводити відразу ж, як тільки ви виявите, що у дитини повністю прорізалися постійні жувальні зуби. Першим з постійних зубів у дитини прорізуються перші моляри. Це відбувається в шість років.

 

Чи можна робити герметизацію фісур дорослим?

 

   Дорослим також рекомендують проводити герметизацію фісур. Однак актуальна вона тільки на здорових зубах. Протипоказаннями до проведення герметизації фісур у дорослих є наявність каріозних пошкоджень на контактних поверхнях зубів, а також наявність відкритих фісур на жувальних поверхнях зубів. У дитячому віці легко визначити наявність карієсу в області фісур. У дорослому ж віці діагностувати фіссурний карієс в глибокій, закритою або пигментированной фіссурах важко. Тому для дорослих застосовується метод інвазивної герметизації. Фіссури попередньо розшивають спеціальним бором, а потім заповнюють жидкотекучим герметиком.

   Ви повинні пам'ятати, що після того, як у дитини почали прорізуватися перші зубки, необхідно приходити на контрольний прийом до стоматолога один раз в 3 місяці. Адже у дітей виникнення карієсу відбувається набагато швидше, ніж у дорослих.

 

   Престиж стоматологія Запоріжжя надає профілактичні послуги, такі як, герметизація фісур у дітей і дорослих, професійна чистка зубів ультразвуком, чистка зубів Содоструйний апаратом Air Flow, ремінералізуюча терапія зубів.

 

   Чекаємо Вас в гості, на безкоштовний профілактичний огляд!

З цією статтею як прочитано